Přijímáme online platby

Loga kreditních karet

Kontakt

777 227 212

Dalekohled FOMEI Spoting Scope ED PRO FOREMAN HTC/DEC 20-60x85

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
 
Dostupnost 2-5 dní
Cena 15 611,57 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 18 890 Kč
Počet (ks)

   

Kód produktu OY2722
Značka Fomei
Kategorie Optika
 

Jednooký ZOOM dalekohled plněný suchým dusíkem. Voděodolný, prachuvzdorný, odolný proti orosení. Pogumované tělo, celoskleněná ED optika, ED čočky s HTC povrchovou úpravou, hranol BaK4 s povrchem DEC. 
Prstencová objímka se stativovým závitem umožňuje snadné připevnění dalekohledu na stativ. (stativ není součástí balení)

Spoting Scope je dodávám včetně praktického pouzdra, které chrání zařízení proti poškození a povětrnostním podmínkám. Pouzdro je vyrobeno tak, aby mohlo chránit dalekohled i při pozorování. 

Co je ED (Extra-low dispersion) technologie?
V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. Někteří výrobci (nyní i FOMEI) využívají při konstrukci objektivů materiálů s extrémně malou disperzí (ED skla), tj. závislostí indexu lomu na vlnové délce. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu.

Každý skleněný element optické soustavy tohoto dalekohledu Fomei je opatřen speciálním mnohovrstvým povlakem, který zabezpečuje dokonalou světelnou propustnost dalekohledu. Na vrcholu nabídky povrchových úprav se nachází HTC (High Trasmission Coating – pro úpravu čoček) a DEC (Dielectric Coating – pro úpravu hranolů). Tyto úpravy zabezpečují až o 10% menší odraz světla na povrchu skleněných elementů, čímž umožní více než 90% propustnost světla optikou dalekohledu. Dalekohledy s těmito úpravami jsou vhodné pro pozorování za zhoršených světelných podmínek.

PARAMETRY ZBOŽI
Zvětšení: 20 - 60
Průměr objektivu: 85 mm
Zorný úhel: 1,1 - 2,4 °
Zorné pole v 1000m: 19 - 42 m
Minimální ostřicí vzdálenost: 5 m
Relativní světelnost: 2,02-18,6
Optický výstup: 1,42-4,25 mm
Sklo hranolu: BaK4
Úprava čoček: DEC/ED
Dioptrická korekce: - dpt
Stativový závit: ano
Šířka: 100 mm
Délka: 410 mm
Hmotnost: 1790 g